סדר היום בגן -

הפעילות בגן מתחילה בבוקר במשחק חופשי של הילדים.

בזמן זה מתקיימת גם פעילות יצירה מובנית בגן. זו משתנה מיום ליום ע"פ סדר "ריתמוס שבועי" קבוע (ביום א' חימר, ביום ב' פלסטלינה, ביום ג' צבעי מים וכדומה), אך משתנה גם על פי עונות השנה והחגים הקרבים.
במקביל מתקיימת פעילות בישול ואפייה, האהובה כל כך על ילדים, ונפלאה להתפתחותם בתחומים שונים ובה גם נרכשות מיומנויות למידה באופן בלתי אמצעי.

פעילויות אלו של משחק, יצירה ועבודה מעניקות לילדים את חדוות העשייה, ומגבירות את ביטחונם ביכולותיהם הנבנות בהדרגה.

לאחר המשחק החופשי מתחילים לסדר את הגן. הילדים והגננים שרים ועובדים ביחד ובשיתוף פעולה להחזיר כל דבר למקומו. כך מתורגלות גם מיומנויות למידה של מיון, סייוג, התאמה, הבחנת צבעים, עבודת צוות ועוד ועוד.

בשלב זה נאספים הילדים ל"מעגל הבוקר". הילדים משתתפים בפעילות תנועתית הכוללת סיפור, שירה ותנועה במרחב. נושא המעגל קשור לעונות השנה, לחגים, לחיות או לבעלי מלאכה. פעילות זו מתבססת ברובה על חיקוי של הילדים אחר התנועות, המילים והמחוות של הגננים.

לאחר המעגל מוזמנים הילדים לארוחת בוקר, ביחד סביב השולחן אנו מברכים ומודים לאדמה הטובה, אוכלים יחדיו באוירה שקטה, רגועה ומכבדת אח"כ יוצאים הילדים לחצר. בחצר הילדים משחקים, רצים ומטפסים. חופשיים לחזק את יכולותיהם הפיסיות בטיפוס, נדנוד, שיווי משקל וממשיכים במשחק החברתי. .

עם סיום הפעילות בחצר מוזמנים הילדים לגן, ל"מעגל סיפור". הנפתח במשחקי חיקוי, תנועה וניחושים.

כך מגיעים לזמן ארוחת הצהריים. שוב יושבים יחד, מברכים ואוכלים ארוחה חמה ומזינה.

לאחר הארוחה ישנם ילדים אשר הולכים לביתם, ויש אשר ממשיכים לצהרון, בו מתקיימת מנוחה שקטה ונינוחה, ארוחה קלה משחק ופעילויות המתאימות לשעות אלו.

ריתמוס גבולות והרגלים:

גבולות הניתנים מתוך אהבה והכלה, הינם מעקרונות החינוך החשובים לנו, והחסרים לעיתים בימינו. בתוך גבולות ברורים מתאפשר חופש אמיתי שבתוכו יש פנאי אמיתי להנאה, חוויה ולמידה.

סדר יום קבוע וחוזר על עצמו ("ריתמוס") הוא חשוב ביותר לכל אדם והוא חשוב במיוחד לילדים קטנים. הריתמוס הקבוע מבסס בילד הרך יציבות נפשית, ביטחון עצמי וגרעין פנימי שליו ואיתן.

סדר יום קבוע ויצירת הרגלים טובים מעניקים לילד מסגרת ברורה בה הוא יכול לתפקד בנינוחות רבה יותר.
על גבי הריתמוס היומי הקבוע נישאים הילדים בשלווה ובעצמאות.