אמנה בין "גני קרן אור" להורים

גן הילדים פועל על פי שיטת חינוך ולדורף (ברוח האנתרופוסופיה). שיטת חינוך זו מבוססת על הבנת הילד והתפתחותו, לאור משנתו החינוכית של ד"ר רודולף שטיינר. לפי משנה זו , בשביעון הראשון, כלומר מרגע הלידה ועד גיל 7 בערך בחיי הילד, מרבית כוחות החיים של הילד מופנים לבניית גופו הפיזי אשר מהווה את הבסיס להתפתחות הדמיון, הרגש, והמחשבה האינטלקטואלית בשביעונים הבאים של חייו.


על מנת לאפשר את ההתפתחות האופטימאלית לשלב זה בחייו, מושם דגש על עשייה פיזית מתוך חיקוי של הסביבה העוטפת אותו. הפעילות משקפת תהליכים בטבע, בריתמוסים קבועים המשרים ביטחון, ובסביבה של חומרים טבעיים ופשוטים המאפשרים את התפתחות הדמיון אצל הילד.יש להדגיש כי הגן נבנה במתכונת תומכת דמוית הבית, לא הישגית ולא תחרותית ואין בו פעילויות השייכות לגילאי בית הספר (קריאה, כתיבה, עבודה על מחשב).

הורים הרושמים את ילדם לגן, מביעים בזאת אמון ותמיכה בעיקרי שיטת חינוך ולדורף וכן את רצונם שילדם יתחנך בדרך זו. כמו כן, מכירים ההורים בצוות החינוכי של הגן כסמכות הבלעדית בכל הקשור לשאלות חינוכיות פדגוגיות, לתכנים בגן ולאופן העברתם.

צוות הגן רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה ועבודה משותפת עם ההורים ממקום של אמון, אהבה ודאגה להתפתחותו התקינה של הילד.

התזונה בגן היא תזונה טבעונית התומכת בהתפתחות התקינה של הגוף הפיזי של הילד לפי האנתרופוסופיה. תזונה זו כוללת פירות, ירקות, דגנים וקטניות (חלבון מלא).

אין להביא צעצועים אישיים מהבית לגן.

במהלך השנה ייערכו בגן סדנאות והרצאות על מנת להעמיק את ההיכרות עם התפיסה החינוכית.

בברכת הצלחה לכולנו,

קרן